۱۹ اردیبهشت ۹۸

استانداری فارس، کارگروه نمایشگاه ساختمان شیراز را تشکیل داد

کارگروه نمایشگاه صنعت ساختمان شیراز که مورد حمایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نیز می‎باشد، با حضور اعضای این کارگروه در استانداری فارس برگزار شد.

مدیر کل امور شهری استانداری فارس در این جلسه گفت: امسال سال رونق تولید است و معتقدیم صنعت ساختمان تأثیرگذارترین بخشی است که می‎تواند اشتغال کشور را به حرکت در بیاورد و در رونق تولید هم سهم و نقش بسزایی را ایفا کند.

مهندس لقمانی افزود: بر اساس آمار شهرداری میزان صدور مجوز ساخت نسبت به سال گذشته رشد داشته است که این موضوع نویدبخش تحرک در این بخش بوده و برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در فارس می‎تواند به رونقی که شروع شده است کمک کند.

لقمانی با تأکید بر لزوم حضور شرکت‎های خارجی در این نمایشگاه گفت: امیدواریم این نمایشگاه بتواند بازار رقابتی خوبی را ایجاد کند و شاهد خروجی‎های مطلوب در این صنعت باشیم.

وی اظهار کرد: صنعت ساختمان ما مسائلی را در درون خود دارد و آن این است که بحث اشتغال یکی از آن مسائل است.

وقتی امروز کارخانه‎های ما هیچ محصول دپو شده‎ای ندارند، این برای نمایشگاه‎های ما پیام دارد و آن پیام این است که هیچ تولیدی در انبارها نمی‎ماند و کاشی و سرامیک ما با قیمت بسیار مناسب به خارج از کشور صادر می‎شود لذا برای جذب بازدیدکنندگان و هیأت‎های تجاری خارجی باید تلاش وافر اجام داد.

مدیر کل امور شهری استانداری فارس گفت: افزایش قیمت ساختمان در کشور در بحث ساختمان سازی رونق ایجاد کرده است، لذا لازم است شرکت‎های ساختمان‎سازی محصولات و توانایی خود را به بازار از طریق نمایشگاه‎ها عرضه کنند.

نمایشگاه صنعت ساختمان یک نمایشگاه پایه است

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‎های بین‎المللی استان فارس نیز در این نشست گفت: این شرکت در کشور پس از تهران در تعداد عناوین نمایشگاهی و جذب مشارکت‎کننده و بازدیدکننده در جایگاه دوم قرار گرفته است.

سید محمود موسوی اظهار کرد: شرکت نمایشگاه‎های بین‎المللی فارس در سال ۹۸ دارای ۶۴ عنوان نمایشگاهی است که نمایشگاه صنعت ساختمان یکی از مهمترین این نمایشگاه‎هاست.

موسوی افزود: سیاست شرکت نمایشگاه‎های بین‎المللی استان فارس به سمت جذب بازدید هیأت‎های خارجی از نمایشگاه‎ها، برگزاری جلسات کارگروهی و نشست‎های تخصصی است که از این طریق بازدیدکننده و مشارکت‎کننده با یکدیگر ارتباط بگیرند و در حقیقت زیر ساخت نمایشگاه، رونق تولید را صورت دهد.

وی اظهار کرد: نمایشگاه‎های صنعت ساختمان در کل کشور چند موضوع مرتبط نمایشگاهی دارد که به فراخور زمان در تقویم کشور آمده است.

موسوی افزود: نمایشگاه‎های صنعت ساختمان نمایشگاه پایه‎ای محسوب می‎شوند و به همین دلیل برگزاری این نمایشگاه در استان فارس به شرکت برساز رویداد پارس که یک شرکت با تجربه و موفق در زمینه برگزاری نمایشگاه‎های بین‎المللی است سپرده شده است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‎های بین‎المللی فارس گفت: صنعت ساختمان معادل ۷۷ درصد سرمایه‎گذاری کشور را به خود اختصاص می‎دهد و در این راستا استان فارس یکی از استان‎هایی است که با سرمایه‎گذاری‎های صورت گرفته در این صنعت در بحث بازار داخلی و صادرات خارجی موفق بوده است.

لزوم استفاده از ظرفیتهای سازمانهای غیر دولتی در نمایشگاهها

همچنین در این نشست رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در کنار برگزاری و تخصصی کردن نمایشگاه‎ها، موضوع حضور هیأت خارجی در نمایشگاه‎ها از اهمیت ویژه‎ای برخوردار است که نمایشگاه فارس به خوبی این موضوع را از برنامه‎های مهم خود قرار داده است.

سیدرضا ساداتی تاکید کرد: در برگزاری این نمایشگاه‎ها بهره‎گیری از ظرفیت‎های سازمان‎های مردم نهاد و غیر دولتی باید مورد توجه قرار بگیرد.

افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان از ۱۱ تیرماه در شیراز

مدیر اجرایی نمایشگاه صنعت ساختمان نیز در این نشست بیان کرد: بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان از ۱۱ تا ۱۴ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‎های بین‎المللی استان فارس در شیراز برگزار خواهد شد.

رضا رحمانی افزود: این نمایشگاه در فضایی بالغ بر ۶ هزار متر مربع و در ۴ سالن حافظ، بهار، سرو و نرگس برگزار می‎شود و تا کنون ۶۲ شرکت از ۱۱ استان کشور برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند.

وی بیان کرد: تاکنون ۳۲۰۰ متر مربع از فضای اختصاص یافته در اختیار شرکت‎های مشارکت‎کننده در نمایشگاه قرار گرفته است که عمدتا در زمینه انبوه‎سازی، هوشمندسازی ساختمان، شیرآلات، لوله و اتصالات و یراق آلات، سیستم‎های تهویه، انتقال بهینه سیالات، سازه، آجر، بتون، درب و پنجره، سونا و جکوزی، مخازن پلی اتیلن، کناف، محصولات بهداشتی و غیره فعالیت می‎کنند.

رحمانی اهداف این نمایشگاه را بر محور ایجاد اتصال بین دانش فناوری و صنعت عنوان کرد و تصریح کرد: در راستای این هدف برنامه‎های مختلفی برنامه‎ریزی شده است که دعوت از هیأت‎های کشورهای عراق، قطر و افغانستان، دعوت از فعالین حوزه ساختمانی از سراسر کشور، برگزاری نشست‎های تجاری در ایام نمایشگاه، برگزاری نشست‎ها و کارگاه‎های تخصصی با مشارکت نهادهای متولی و بررسی نحوه تجارت با کشورهای منطقه و معرفی برندهای جدید ساخت و ساز دنیا و ساختمان‎های سبز و انرژی صفر از جمله این برنامه هاست.

رحمانی با بیان اینکه برای برگزاری پر رونق و موثر بیست و یکمین دوره نمایشگاه صنعت ساختمان شیراز، اطلاع‎رسانی‎های گسترده‎ای صورت گرفته است، اظهارداشت: طی مذاکره و مکاتباتی که با نمایندگی وزارت خارجه و رایزنان بازرگانی ایران در سایر کشورها داشتیم، در تلاشیم تا هیأت‎های تجاری متعددی را در این رویداد میزبانی نماییم.

وی به حمایت ویژه استانداری فارس و شهرداری شیراز در حوزه‎های سرمایه‎گذاری اشاره نمود و گفت: تاکنون خوشبختانه شرکت‎های فعال در حوزه ساختمانی از این دوره نمایشگاه استقبال خوبی نموده اند و تلاش می‎شود تا پوشش حداکثری از تمام شاخه‎های حوزه ساختمانی در این نمایشگاه داشته باشیم.

نمایشگاه صنعت ساختمان شیراز مورد حمایت سازمان‎ها و نهادهای مختلفی از جمله سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، استانداری فارس، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس می‎باشد که از ۱۱ الی ۱۴ تیرماه در نمایشگاه بین المللی فارس برگزار خواهد شد.

مشاهده گالری عکس‎های مربوط به این نشست