در متن زیر قوانین و مقررات نمایشگاه بین المللی ساختمان شیراز آمده است. لطفا آن را با دقت مطالعه فرمایید.

 

شرایط عمومی اخذ غرفه، قوانین و مقررات در ایام برگزاری نمایشگاه

 • تعرفه‎های ریالی صرفا مربوط به شرکت‎های داخلی می‎باشد که کالاها و برندهای داخلی را در نمایشگاه معرفی می‎نمایند. نمایندگان شرکت‎ها‎ی خارجی یا برندهای خارجی ملزم به پرداخت هزینه غرفه به صورت ارزی می‎باشند.
 • خدمات نمایشگاهی شامل درج اطلاعات مشارکت‎کننده در کتاب نمایشگاه، کارت غرفه‎دار، دعوت از بازدیدکنندگان متخصص و لوح یادبود نمایشگاه می‎باشد.
 • اولویت واگذاری غرفه بستگی به تاریخ رزرو غرفه و واریز وجه بطور کامل دارد و مجری نمایشگاه در رد یا قبول متقاضی مختار می‎باشد. ضمنا اعلام آمادگی جهت مشارکت در نمایشگاه بدون پرداخت وجه غرفه، هیچگونه حقی برای متقاضی ایجاد نمی‎نماید. در صورت ارسال فرم‎ها‎ی شرکت در نمایشگاه صنعت ساختمان شیراز بعد از زمان تعیین شده در جدول زمان‎بندی (جدول 2)، غرفه‎داران از امکانات و خدمات نمایشگاهی شامل درج اطلاعات در کتاب ویژه نمایشگاه، کتیبه سر در، کارت غرفه‎دار و … برخوردار نخواهند شد.
 • حق هرگونه تغییرات در پلان نمایشگاه و جابه‎جایی غرفه و یا تغییر در برنامه‎ها‎ی جنبی نمایشگاه، بدون اعلام قبلی برای برگزارکننده محفوظ می‎باشد.
 • غرفه‎آرایی، تزئینات داخلی و نظافت داخل غرفه در طول برگزاری نمایشگاه به عهده غرفه‎دار و نظافت راهروها و فضاهای عمومی نمایشگاه به عهده برگزارکننده می‎باشد.
 • مشارکت‎کنندگان و غرفه‎سازان موظف به همکاری با مسئولین نمایشگاه بوده و در صورت تخلف از ضوابط پس از یک مرحله تذکر کتبی نسبت به تعطیلی غرفه اقدام خواهد شد. در اینگونه موارد وجوه دریافتی از غرفه‎دار مسترد نخواهد شد.
 • آخرین زمان اتمام غرفه‎آرایی مطابق با جدول 2 خواهد بود و قبل از موعد مقرر غرفه‎داران محترم می‎بایست غرفه خود را آماده نمایند. در خصوص تاخیر در آماده‎سازی غرفه، نمایشگاه هیچگونه مسئولیتی را نمی‎پذیرد و ادامه کار غرفه‎سازی پس از ساعات یاد شده تنها منوط به پرداخت جریمه می‎باشد.
 • غرفه‎داران موظف هستند در ایام برگزاری 30 دقیقه قبل از شروع رسمی نمایشگاه در غرفه خود حضور داشته باشند. رعایت کامل مقررات و ضوابط حاکم بر نمایشگاه از جمله استفاده از کارت شناسایی، حضور در ساعات برگزاری نمایشگاه، زمان تحویل و تخلیه غرفه الزامی است.
 • مسئولیت حفظ و نگهداری کالا و تجهیزات در مقابل سرقت یا آسیب آنها در طول مدت غرفه‎سازی و همچنین ساعات بازدید در ایام برگزاری نمایشگاه، مستقیما بر عهده غرفه‎داران خواهد بود و برگزارکننده هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. لیکن در خارج از ساعات بازدید، حفظ و نگهداری کالاهای موجود در غرفه بر عهده حراست نمایشگاه می‎باشد. شرکت‎کنندگان نباید کالای با ارزش را در غرفه نگهداری نمایند و مسئولیت حفظ و نگهداری این گونه کالاها تماما بر عهده غرفه‎داران می‎باشد. همچنین حفظ و نگهداری کالاها و دستگاه‎ها‎ از آسیب‎ها‎یی مانند نم زدگی، فضولات پرندگان و موارد مشابه در داخل و خارج از سالن‎ها‎ بر عهده غرفه‎داران خواهد بود.
 • غرفه‎داران واقع در فضای باز موظف به حفظ فضای سبز نمایشگاه بوده و از وارد نمودن هر گونه خسارت به فضای نمایشگاه خودداری خواهند نمود.
 • در صورت درخواست ورود ماشین‎آلات و دستگاه‎ها‎ی سنگین، حجیم، مرتفع و یا دستگاه‎ها‎ی با مصرف برق بیش از 3 کیلو وات به سالن نمایشگاه، مراتب باید 20 روز قبل از افتتاح به اطلاع نمایشگاه برسد. بدیهی است مشارکت‎کننده مسئول اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی وارده ناشی از حمل، استقرار و یا کارکرد دستگاه‎ها‎ی صنعتی و ماشین‎آلات می‎باشد.
 • شرکت‎کنندگان باید کالاهای خود را در قبال آتش‎سوزی، سرقت، حوادث غیر مترقبه و مواردی از این قبیل بیمه نمایند. آن‎ها‎ همچنین موظف هستند تمامی کارکنان حقیقی و حقوقی خود را در قبال حوادث ناشی از ساخت و ساز و غرفه‎آرایی در روزهای آماده‎سازی غرفه، برگزاری نمایشگاه و تخلیه غرفه‎ها‎ بیمه نمایند. شایان ذکر است نمایشگاه هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. ضمنا گواهی بیمه باید در دسترس باشد و در صورت نیاز به مدیریت نمایشگاه تسلیم شود.
 • کلیه اجسام و مایعات قابل اشتعال باید در ظروف محافظ نگهداری شوند. تانک‎ها‎ی اکسیژن و شعله‎ها‎ی باز بدون مجوز از نمایشگاه و واحد آتش نشانی مربوطه مجاز نمی‎باشند. جهت جلوگیری از بروز آتش‎سوزی همه جعبه‎ها‎ و مواد بسته‎بندی، کاغذ کادو و پوشال‎ها‎ باید از سالن نمایشگاه خارج شده و نباید زیر میز یا پشت غرفه‎ها‎ نگهداری شوند. همچنین کلیه پارچه‎ها‎ی تزئینی نظیر روبان، پارچه‎ها‎ی کتانی و مخمل باید مطابق با قوانین آتش‎نشانی نسبت به حریق مقاوم باشند. توجه شود که پرده‎ها‎ی نصب شده در غرفه نباید کف زمین را بپوشانند. کلیه خروجی‎ها‎ی حریق و علائم خروج اضطراری باید در تمام مدت عاری از مانع باشند و به وضوح خوانده شوند.
 • تجهیزات برقی و سیم پیچی‎ها‎ باید مطابق با استاندارد و برابر با ضوابط ایمنی انجام شود. هرگونه از ماشین‎آلات، تجهیزات و دستگاه‎ها‎ که قطعات متحرک دارند، باید به نحوی مناسب مهار شوند تا به بازدیدکنندگان، سازه‎ها‎ و سایر امکانات نمایشگاه آسیب نرسانند.
 • برگزارکننده فعالیت‎ها‎ و رایزنی‎ها‎ی مربوطه جهت انعکاس برگزاری نمایشگاه در بُعد بین‎المللی را به انجام رسانده، لذا با توجه به شرایط حاکم بر جو بین‎المللی، امکان هرگونه تغییرات در برنامه‎ها‎ی بین‎المللی اعم از غرفه‎داران و بازدیدکنندگان وجود دارد. در صورت بروز وقايع پیش بینی نشده (فورس ماژور) مانند جنگ، زلزله، سیل، طوفان، هرج و مرج، آتش‎سوزي، تغییر قوانین جاري و يا هرگونه حوادث و موارد غیر قابل پیش‎بینی ديگر كه از حیطه اختیار برگزاركننده خارج بوده و منجر به لغو يا تغییر زمان و مکان نمايشگاه گردد تا يک ماه قبل از برگزاري نمايشگاه 50% از وجوه پرداختی بابت هزينه‎ها‎ي پرداخت شده نمايشگاهی كسر و مابقی به شركت‎كنندگان قابل برگشت می‎باشد و در صورت بروز فورس ماژور كمتر از يک ماه قبل از برگزاري نمايشگاه وجهی به شركت‎كنندگان قابل برگشت نخواهد بود.
 • سیستم صوتی و تبلیغات غرفه باید در حد عرف و محدود به داخل غرفه باشد. ضمنا از پخش موسیقی‎ها‎یی که بدون مجوز وزارت ارشاد باشد جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 • فیلمبرداری و عکس‎برداری از غرفه یا کالای غرفه‎داران دیگر مجاز نیست. همچنین فیلمبرداری یا صدا برداری از جلسات، سمینارها و رویدادهای برگزار شده در نمایشگاه بدون موافقت کتبی مدیریت نمایشگاه مجاز نیست. همچنین هرگونه تصویربرداری هوایی و استفاده از انواع هلی شات بدون اخذ مجوز کتبی از مدیریت نمایشگاه ممنوع می‎باشد.
 • محصولات و یا خدمات ارائه شده در غرفه باید با موضوع نمایشگاه مرتبط باشد. غرفه‎دار نباید محصولی را نمایش دهد و یا تبلیغاتی را برای کالایی منتشر نماید که به حقوق علامت تجاری ثبت شده، کپی رایت یا حق انحصاری شرکت‎ها‎ی دیگر تجاوز می‎نماید. کلیه کالاهای نمایشی باید دارای مهر استاندارد و یا سایر مجوزهای لازمه باشند. همچنین نمایش یا عرضه کالاهایی که مخالف و معارض با شئونات اسلامی باشد ممنوع است.
 • غرفه‎داران نباید محصولاتی را به فروش برسانند که در نمایشگاه تحویل داده می‎شود. همچنین خرده‎فروشی در پیشخوان نمایشگاه، تبادل پول در سالن‎ها‎ی نمایشگاه و فروش کالاهای نمونه اکیدا ممنوع است. ارائه کالاهای نمونه صرفا به عنوان هدیه و اشانتیون مجاز است. توزیع نمونه‎ها‎ و اقلام دیگر به هر نحو که موجب انسداد راهرو شده و برای غرفه‎داران مجاور ایجاد مزاحمت نماید، ممنوع بوده و غرفه‎دار ملزم به توقف آن می‎باشد.
 • کاتالوگ‎ها‎، مجلات، اشانتیون‎ها‎ و کالاها باید فقط در محدوده غرفه توزیع شوند. غرفه‎داران نباید اجناس یا اقلام چاپی را در راهرو سالن‎ها‎ی نمایشگاه، محوطه‎ها‎ی ثبت نام، اتاق‎ها‎ی کنفرانس، سالن استراحت یا دیگر بخش‎ها‎ی مرکز نمایشگاهی بگذارند. همچنین همه تابلوهای تبلیغاتی باید بدون پایه باشند و هیچ تابلویی بدون کسب مجوز کتبی از مدیریت نمایشگاه نباید از سقف آویزان شده یا بین تیرک‎ها‎ بسته شود.
 • غرفه‎دار موظف است از هنگام بازگشایی تا پایان مراسم اختتامیه نمایشگاه از جمع‎آوری و تعطیل کردن غرفه خودداری نموده و پس از اتمام مدت نمایشگاه ضمن انجام تسویه حساب و اخذ مجوز کتبی نسبت به انتقال لوازم خود از نمایشگاه و تحویل دادن غرفه به صورت اولیه اقدام نماید. در صورت عدم تخلیه غرفه در مهلت مقرر، به ازای هر روز تأخیر در انتقال کالا، مبلغ 10% هزینه غرفه اخذ گردیده و نمایشگاه نیز مسئولیتی در قبال نگهداری از این کالاها نخواهد داشت.
 • تخلیه غرفه‎ها‎ از صبح روز بعد از خاتمه نمایشگاه آغاز شده و باید حداکثر ظرف 48 ساعت به پایان برسد. غرفه‎داران و یا نمایندگان آنها موظف به حضور در محل غرفه در هنگام تخلیه نمایشگاه بوده و وظیفه حراست از اموال در ساعت تخلیه بعهده غرفه‎داران می‎باشد.

 

 

شرایط عودت وجه هنگام انصراف

اعلام انصراف و عودت هزینه اجاره غرفه برابر شرایط انصراف مندرج در جدول ذیل صورت خواهد گرفت.

 

زمان انصراف درصد کسر از مبلغ غرفه
بیش از 90 روز تا افتتاحیه نمایشگاه 30%
بیش از 50 روز تا افتتاحیه نمایشگاه 50%
بیش از 40 روز تا افتتاحیه نمایشگاه 70%
کمتر از 40 روز تا افتتاحیه نمایشگاه 100%

جدول 1 – شرایط عودت وجه هنگام انصراف

 

 

کانالهای اطلاعرسانی

اطلاعیه‎ها‎ی صادره از ستاد اجرایی از طریق کانال تلگرامی اطلاع‎رسانی می‎گردد. آدرس سایت، ایمیل و کانال‎ها‎ی ارتباطی نمایشگاه صنعت ساختمان شیراز به شرح ذیل می باشد.

 

 

 

زمانبندی برگزاری نمایشگاه

جدول 2 برنامه زمان‎بندی برگزاری بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین‎المللی صنعت ساختمان شیراز 1398 را نشان می دهد.

 

ردیف عنوان تاریخ ملاحظات
1 کارت بازدید کننده 15/03/1398 دریافت کارت‎ها‎ی ویژه دعوت از متخصصین جهت دعوت از مهمانان
2 ثبت نام در نمایشگاه 31/03/1398 آخرین مهلت ثبت نام در نمایشگاه صنعت ساختمان شیراز 1398 و ارسال فرم‎ها‎ی مربوطه
3 ثبت اطلاعات شرکت 31/03/1398 آخرین مهلت ثبت اطلاعات شرکت در سایت www.iCBuildexpo.com برای درج در کتاب، کتیبه، صدور کارت غرفه‎دار و …
4 انشعابات و تجهیزات 01/04/1398 آخرین مهلت تقاضای انشعابات برق سه فاز، آب، ساخت فضای انبار در غرفه و تجهیزات نمایشگاهی در وب سایت نمایشگاه
5 مدارک غرفه‎سازی 05/04/1398 ارائه مدارک غرفه‎سازی و هماهنگی با مسؤل سالن‎ها (آقای طوری 09177097221)
6 شروع عملیات غرفه‎سازی 06/04/1398 شروع عملیات غرفه‎سازی و ورود کالا و ماشین‎آلات سنگینی که نیاز به جرثقیل و لیفتراک دارند.
7 اتمام غرفه‎سازی و ورود کالا 09/04/1398 اتمام کار غرفه‎سازی حداکثر تا ساعت 16:00

ورود کالا‎ها‎ی سبک و حمل با جک پالت

تحویل غرفه‎ها‎ی استاندارد نمایشگاه

8 ورود کالا و تحویل غرفه استاندارد 10/04/1398 ورود کالا‎ها‎ی سبک و حمل با جک پالت

تحویل کارت غرفه‎داران

9 افتتاحیه و روز اول نمایشگاه 11/04/1398 تحویل کارت غرفه‎داران

ورود غرفه‎داران از ساعت 16:00

باز شدن سالن‎ها رأس ساعت 17

افتتاحیه نمایشگاه، ورود مقامات و مسؤلین و بازدیدکنندگان به نمایشگاه

10 روز دوم و سوم نمایشگاه 12/04/1398 ورود غرفه‎داران از ساعت 16:30

باز شدن سالن‎ها رأس ساعت 17

بازدید متخصصین و فعالان صنعت از نمایشگاه

11 روز چهارم نمایشگاه 14/04/1398 ورود غرفه‎داران از ساعت 16:30

باز شدن سالن‎ها رأس ساعت 17

آیین اختتامیه و تقدیم گواهی حضور در نمایشگاه

12 تخلیه و خروج کالا 15/04/1398 تخریب غرفه‎ها‎ی خودساز

خروج کالا‎ها‎ی سبک و قابل حمل با چرخ دستی

ورود جرثقیل‎ها‎ و ماشین‎ها‎ی باری از ساعت 13:00 به داخل سالن‎ها‎ به ترتیب نزدیک بودن به درب‎های بارگیری

13 تخلیه و خروج کالا 16/04/1398 ورود جرثقیل‎ها‎ و ماشین‎ها‎ی باری از ساعت 9:00 به داخل سالن‎ها‎ به ترتیب نزدیک بودن به درب‎های بارگیری

جدول 2 – زمان بندی برگزاری نمایشگاه

 

نکته مهم: تغییرات در زمان‎بندی جدول فوق مربوط به شروع عملیات غرفه‎سازی، ورود کالاها و ماشین‎آلات، تحویل کارت غرفه‎داران، مراسم افتتاحیه، بازدید مقامات و مسئولین، کارگاه‎ها‎ و کلاس‎ها‎ی آموزشی، مراسم اختتامیه، عملیات تخریب غرفه‎ها‎ و خروج کالاها و ماشین‎آلات متعاقبا از طریق کانال‎ها‎ی اطلاع رسانی اعلام خواهد شد.

 

 

غرفههای خودساز و غرفهبندی استاندارد

قوانین و مقررات مربوط به این قسمت را می‎توانید در بخش سازه‎های نمایشگاهی مطالعه فرمایید.

 

 

دانلود فایل جامع قوانین و مقررات